Prosinec 2013

Vánoce

13. prosince 2013 v 23:27 | Veronika Andrejsková
"Vánoce, Vánoce přicházejí..." Myslím, že tuto frázi si nezpívám v těchto dnech jen já. Myslím, že ikdyž ještě nenapadl sníh, a doma jsme ještě neprovedli 'Vánočně generální úklid', vánoční nálada obklopuje všechny z nás. Myslím, že i ti nejosamělejší lidé se v tuto dobu necítí sami. Protože ten duch Vánoc - duch lásky, je v srdcích nás všech. Vánoční atmosféra vás nemůže minout. Ty ozdobené pouliční lampy, vyzdobená nákupní centra, tradiční vánoční reklama na Coca-colu, která mě vždycky dojme.
Vánoce jsou opravdu čas, kdy nikdo není sám. Láska je cítit všude. Ve větru, v něžních sněhových vločkách, kterých už se nemůžu dočkat,...
Vánoce jsou pro mě doslova nejbarevnější období v roce. Barevná světýlka, zelené stromečky, zlaté hvězdičky, bílý sníh.
Všichni jsou samý úsměv, žadné křivé pohledy -alespoň v mém barevném světě. Ale nikdo by se neměl mračit, obszválšť bezdůvodně na ostatní. To si nikdo nezaslouží. Asi zním trochu naivně, ale pro mě jsou Vánoce prostě perfektní. Všechno se může pokazit, ale mně to náladu nezkazí.
Dokonce ikdyby nenapadl sníh, já bych se se svou rodinou na Štědrý den ráno nacpala vánočním cukrovím, potom šla s naším bloňďatým pejskem do lesa na procházku, k obědu si dala jen pár toustů, potom, letmo se dívajíc na staré české pohádky bych s mojí sestřičkou ozdobila stromek, odpočala si u Lásky nebeské, a šla se připravit na Štědrý večer.
Po chvíli vyhlížení zlatého prasátka, bych nanosila dárky pod stromeček a dala si výbornou rodinnou večeři s prostíráním a příborem navíc. Nadšením skoro nedýchajíc bych se schovala v pokojíčku a čekala na ten šťastný zvoneček. Rozběhla bych se do obýváku, těsně míjící Ježíška a na konci večera zavolala babičkám a dědečkům, co jsem dostala pod stromeček. Vánoce jsou o štěstí, ale musíme mu trošku pomoct, přizpůsobit se.

Láska, Víra, Naděje - to je smyslem Vánoc.